دانشگاه فرهنگیان قزوین
انجمن پارسیان( دبیران ادبیات) 
لینک دوستان

در میان حجره یا رب کیست غوغا میکند
شکوه زیر لب ز بی رحمی دنیا میکند
همسرش از فرط شادی و شعف کف میزند
زین عمل خود را به عالم خوار و رسوا میکندشهادت حضرت جواد الائمه بر عموم مسلمین جهان تسلیت باد .
مظلوم تر از جواد، بغداد نداشت
آن مظهر داد، تاب بیداد نداشت
می خواست که فریاد کند تشنه لبم
از سوز عطش، طاقت فریاد نداشت
طبقه بندی: مناسبت،
[ سه شنبه 31 مرداد 1396 ] [ 14:13 ] [ آقای سعیدرضائی (روابط عمومی) ]

دانشجویان ورودی 1392 دانشگاه فرهنگیان قزوین با کوله بار هایی از خاطرات رفتند.

عکس های جشن در ادامه مطلب:
ادامه مطلب

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشگاه، اخبار،
[ دوشنبه 30 مرداد 1396 ] [ 21:04 ] [ ایجاد کننده ]
معرفی شهر های ایران
 
استان همدان
 استان فارس
استان گیلان
استان اصفهان

استان همدان

 استان فارس

استان گیلان

استان اصفهان

    
استان تهران
استان آذربایجان غربی
استان کرمانشاه
استان کردستان

استان تهران

استان آذربایجان غربی

استان کرمانشاه

استان کردستان

    
جزیره کیش
استان آذربایجان شرقی
استان خراسان

استان یزد

کیش

استان آذربایجان شرقی

استان خراسان

استان یزد

 
 طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، گردشگری،
[ یکشنبه 29 مرداد 1396 ] [ 22:52 ] [ ایجاد کننده ]

آموزش یكی از مهم ترین اركان هر نظام اجتماعی به شمار می رود. در جوامع پیشرفته كه روز به روز بر پیچیدگی آن افزوده می شود بدون آموزش های لازم، زندگی ممكن نخواهد بود. به تناسب گسترش مهارت های كار و زندگی در شرایط كنونی، نظام آموزش هر جامعه ای نیاز به ارتقاء كمی و كیفی دارد. سیاست گذاری و برنامه ریزی در مسائل آموزشی در سطوح و حوزه های مختلف اعم از ابتدایی، متوسطه وآموزش عالی و نظایر آن یكی از سرنوشت سازترین حوزه ها است. سیاست گذاری در این حوزه امری پویا و متحول است كه به فراخور نیاز جوامع باید دست خوش تغییر و اصلاح گردد. در این بین بهره مندی از سیاست ها و تجارب آموزش سایر كشورها در طراحی نظام آموزشی كشور بسیار مفید و مؤثر می باشد.

 

در راستای نیل به اهداف فوق، اداره كل اطلاع رسانی و سنجش افكار دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اجرای طرح جامع بررسی سیاست ها و نظام آموزشی 50 كشور جهان در بیست حوزه، ضمن بررسی بیش از 30 منبع اطلاعاتی، مجموعه نظام آموزش كشورهای جهان را در50جلد تدوین و ارائه نموده است. امید است مجموعه حاضر مورد استفاده سیاست گذاران و برنامه ریزان آموزشی قرارگیرد.

مقدمه ای بر نظام آموزشی كشورهای جهان

اروپا
اتریش

اسپانیا

اسكاتلند 

ایتالیا

اسلواكی

سوئیس

لهستان

یونان

ایرلند

آلمان

انگلستان

بلژیك

بلغارستان

فرانسه

نروژ

قبرس

پرتغال

تركیه

دانمارك

روسیه

سوئد

فنلاند

هلند

رومانی

آسیا و استرالیا
استرالیا

هندوستان

امارات متحده عربی

كره

مالزی

اندونزی

بحرین

پاكستان

كویت

تایلند

نیوزیلند

چین

ژاپن

سوریه

عربستان

عمان

 

آفریقا
كنیا غنا مصر
لیبی
آمریكای شمالی و جنوبی
برزیل

كانادا

ایالات متحده

مكزیك

 

 


طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، نظام آموزشی،
[ یکشنبه 29 مرداد 1396 ] [ 21:27 ] [ ایجاد کننده ]


در مورد وظایف و برنامه های پانتركیست ها در دوران جدید پس از جنگ سرد و استقلال كشورهای آسیای میانه و قفقاز، بحثهای زیادی در محافل پان تركیستی در داخل تركیه، در جمهوری آذربایجان و خارج از این مناطق صورت گرفته است. اما هیچكدام از این بحث ها به اندازه پیشنهادات صبری بدرالدین برای پان تركیست ها جذابیت نداشته است. می توان پس از ضیاءگوك آلپ، بدرالدین را مهمترین ایدئولوگ جریان پان تركیستی دانست. او در یكی از مقالات بسیار مهم خود كه در برگیرنده استراتژی پان تركیست ها برای دستیابی به وحدت تركیه، قفقاز، مناطقی از ایران، افغانستان و كلیه جمهوری های آسیای میانه و بخش های شرقی چین است، ضمن نگاهی به گذشته پان تركیسم، می گوید كه تا سال 1991 (فروپاشی شوروی)، پان تركیسم تنها به عنوان یك ایدئولوژی وجود داشت اما پس از آن، اقدام های عملی برای آغاز مرحله نهادی جنبش پان تركیسم آغاز شد. تشكیل «مجمع خلق های ترك» (TPA ) با شركت كشورهای ترك زبان تركیه، قفقاز، كشورهای آسیای میانه و گروههای ترك زبان سایر كشورها، نخستین گام در این جهت بود. این مجمع جلساتی را هر سال در پایتخت های كشورهای مذكور تشكیل داد، در آن مسایل جهان ترك به بحث گذاشته می شود. خلاصه استراتژی آینده ی پانتركیسم، آنگونه كه توسط بدرالدین مطرح شده است، به شرح زیر است:

از آن جا كه كشورهای دارای اقلیت های عمده ترك زبان در روسیه، چین، ایران، بلغارستان، یونان و افغانستان، نسبت به هر گونه حركت در رابطه با وحدت ترك های جهان حساس هستند و آن را در مورد تمامیت ارضی خود نوعی اقدام دشمنانه تلقی می كنند، پانتركیست ها باید بسیار محتاط عمل كنند، تا دشمنی این كشورها و نیز جهان عرب را برنیانگیزند. بدرالدین یك شیوه تدریجی را براساس آنچه كه او «اصل ختنه» (Principle of circumcision) می خواند توصیه كرده و كاربرد آن را مدنظر قرار میدهد. به نظر او در دوران قبل از ختنه، كودك را با اسباب بازی و شكلات و شیرینی سرگرم می كنند تا موعد مقرر فرا رسد و ضربه ناگهانی در اوج بی خبری كودك وارد شود. در این لحظه اجتناب ناپذیر، گریه كردن و مقاومت بیهوده است چون در واقع كار از كار گذشته است.

 وی یك استراتژی سه مرحله ای را برای رسیدن به آنچه كه ایجاد « فدراسیون تركها» می خواند پیشنهاد می كنند:

1ـ در مرحله نخست پانتركیست ها بر ایجاد روابط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی میان تركها تاكید می كنند.

2ـ در مرحله دوم استحكام سیاسی در اولویت قرار خواهد گرفت، اما این استحكام سیاسی به شش كشور مستقل ترك روسیه سابق محدود خواهد بود.

3ـ مرحله سوم زمانی است (كه) حركت این كشورها به رهبری جنبش پانتركیستی، برای آزاد سازی خلق های ترك و اتحاد سیاسی آنها از قید استعمار در روسیه (تاتارها، یاقوت ها و ...) چین (اویغورها)، ایران (آذربایجانی ها)، و غیره، آغاز خواهد شد. بدرالدین به دلیل حساس بودن دنیای غرب، روسیه و كشورهای منطقه به اقدامات تركیه، تاكید می كند در عین اینكه تركیه یك نقش محوری و رهبری كننده را در جریان پانتركی به عهده دارد اما در مراحل اولیه ادغام و اتحاد تركها، باید با احتیاط تنها بر جنبه فرهنگی رهبری تركیه تاكید كرد.

[ چهارشنبه 18 مرداد 1396 ] [ 21:31 ] [ آقای امیرحسین خانی ]


  عنوان : آنتیگونه 
 
  ناشر : آگه 
  شابک : 9789643292775 
 
  نویسنده : سوفوكلس 
  مترجم : نجف دریابندری 
 
  قطع : رقعی 
  نوع جلد : شمیز 
  تعداد صفحات : 152 
  وزن : 240 
  نوبت چاپ : 1 
  سال چاپ : 1393 
 
  گروه : هنر (سینما، موسیقی، نقاشی، معماری، عكاسی) 
 
  قیمت : 150,000 ریال  آنتیگونه تراژدی دیگری از سه¬گانه‌ تراژدی‌های "تِبِس" سوفوكلس است كه نخستین بار در سال 442 یا 440 پیش از میلاد اجرا شده است.

پیش از آغاز داستان، پسران اودیپوس، اتئوكلس و پولی‌نیكوس، در جنگ با یك‌دیگر بر سر تاج‌وتخت شهر كشته شده‌اند. كرئون، جانشین اتئوكلس، فرمان می‌دهد كه جسد او را با تجلیل به خاك بسپارند، اما جسد پولی‌نیكوس را روی خاك بگذارند تا خوراك سگان و لاشخوران شود. این فرمان خلاف "قانون خدایان" و آیین مردم شهر است و آنتیگونه و ایسمنه، خواهران دو برادر كشته‌شده، از این تصمیم ناراضی‌اند.

در آغاز تراژدی، آنتیگونه خواهرش ایسمنه را به بیرون كاخ می¬برد تا او را از تصمیمی كه دارد آگاه كند؛ او می‌خواهد جسد پولی‌نیكوس را به خاك بسپارد و این برخلاف دستور كرئون است. ایسمنه نمی‌تواند آنتیگونه را منصرف كند و با او همكاری هم نمی¬كند، چراكه از مجازات مرگ می¬ترسد. با این حال، آنتیگونه تصمیم‌اش را عملی می‌كند و با این كار خشم كرئون را به خود برمی‌انگیزاند و ...


 
طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب، ادبیات،
[ پنجشنبه 12 مرداد 1396 ] [ 10:54 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

  عنوان : برگزیده یك قرن موسیقی فیلم 
  نام مجموعه : هنر (سینما، موسیقی، نقاشی، معماری، عكاسی) 
 
  ناشر : آگه 
  شابک : 978-964-329-243-0 
 
  نویسنده : پرویز جاهد 
 
  قطع : رقعی 
  نوع جلد : جلد نرم 
  تعداد صفحات : 346 
  وزن : 405 
  نوبت چاپ : 1 
  سال چاپ : 1393 
 
  گروه : هنر (سینما، موسیقی، نقاشی، معماری، عكاسی) 
 
  قیمت : 250,000 ریال
 در این كتاب تلاش بر این بوده است كه منتخبی از موسیقی‌هایی، كه طی یك قرن، از ابتدای پیدایش سینمای ناطق تاكنون، برای سینما ساخته شده معرفی شود. این مجموعه، نه تنها شامل معرفی برخی نمونه‌های درخشان موسیقی فیلم است، بلكه مجموعه‌ی آثار یك آهنگساز فیلم یا موسیقی‌های یك ژانر و جریان خاص سینمایی، از آثار كلاسیك گرفته تا فیلم‌های مدرن ، را در بر می‌گیرد.

مولف كه خود را نه موسیقی‌دان می داند و نه آهنگ ساز ، انگیزه‌ی اصلی خود  برای نوشتن این كتاب را "بسیار شخصی و نوستالوژیك" می‌داند و به برنامه‌ای اشاره می‌كند كه سال‌ها پیش هر هفته از رادیو ایران پخش می‌شد.

گردآورنده كوشیده تا در معرفی موسیقی هر فیلم، به تشریح دنیای آن فیلم، ذهنیت كارگردان وآهنگساز فیلم، تم‌ها و شخصیت‌های اصلی و فرعی و توصیف موقعیت‌های دراماتیك بپردازد.
طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب، ادبیات،
[ پنجشنبه 12 مرداد 1396 ] [ 10:51 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

  عنوان : هنر نمایش از دیروز تا امروز 
 
  ناشر : آگه 
  شابک : 9789643293154 
 
  نویسنده : الاهه شهریاری 
 
  قطع : رقعی 
  نوع جلد : شمیز 
  تعداد صفحات : 370 
  وزن : 415 
  نوبت چاپ : 1 
  سال چاپ : 1396 
 
  گروه : هنر (سینما، موسیقی، نقاشی، معماری، عكاسی) 
 
  قیمت : 260,000 ریال
 


 

کتاب "هنر نمایش" در نُه فصل تاریخچه‌ی کوتاهی از شکل‌گیری و رشد و تحول تئاتر را در دوره‌های گوناگون و جغرافیای شرق و غرب روایت می‌کند. الاهه شهریاری، با نثری بسیار ساده و روان و با گزیده‌ای از مشهورترین و تأثیرگذارترین آثار نمایشی دوران‌ها، کوشیده است مجالی برای آشنایی خوانندگان با هنر گیرای نمایش فراهم کند. او در مقدمه‌‌ی کتاب می‌نویسد:

"هدف من از نگارش این کتاب سهیم‌کردن شما در لذتی‌ست که از دیدنِ نمایش‌های بسیار روی صحنه و یا خواندن متن‌شان و سپس آشناشدن با زندگی و دورانِ نویسندگان آن‌ها برده‌ام.

پیشینه‌ی نمایش به قدمت گردهم‌آیی چند نفر در دوران انسان شکارچی تخمین زده می‌شود. گویی بهره‌گرفتن از حرکات و کلام از مهم‌ترین نیازهای بشر بوده و هست... انسان نمایش را خلق کرد تا به کمک آن آرزوها، نیازها، افکار، احساسات و عواطف خود را با دیگران قسمت کند؛ اما در دوران‌های کوتاه و بلند در کشورهای گوناگون به این فعالیت مردمی ستم‌ها رفته...".
طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب، ادبیات،
[ پنجشنبه 12 مرداد 1396 ] [ 10:48 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

عنوان : چكیده‌ی فلسفه‌ی سیاسی (امر سیاسی ایدئولوژی جنگ) 
 
  ناشر : آگه 
  شابک : 9789643293260 
 
  نویسنده : ژان بشلر 
  مترجم : عبدالوهاب احمدی 
 
  قطع : رقعی 
  نوع جلد : شمیز 
  تعداد صفحات : 106 
  وزن : 135 
  نوبت چاپ : 1 
  سال چاپ : 1396 
 
  گروه : علوم اجتماعی 
 
  قیمت : 80,000 ریال 


امر سیاسی نظمی انسانی است که هدف آن صلح و عدالت است. در این نوشته‌ی کوتاه، ژان بشلر نشان می‌دهد که تنها وسیله‌ی بازداری از جنگ و حل مشکلات در جهانی پیش‌بینی‌ناپذیر و آکنده از خطر، وحدت سیاسی است، گرچه آشکارا این امر بسیار دشوار به نظر می‌رسد

این کتاب کوچک و فشرده چکیده‌ای است از پژوهش‌ها و نظریه‌پردازی‌های نویسنده در سه زمینه‌ی امر سیاسی، ایدئولوژی و جنگ،... و می‌کوشد نظریه‌ای پیرامون "علم انسانی فراگیر" بپردازد.

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب، علوم اجتماعی،
[ پنجشنبه 12 مرداد 1396 ] [ 10:45 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

ایبنا: کتاب «نقد دیالکتیک دستگاه‌مند» همراه با آثاری از هانس ـ گئورگ بکهاوس، هلموت رایشلت و ولفگانگ فریتز هاوگ تالیف با ترجمه کمال خسروی از سوی نشر چشمه روانه کتابفروشی‌ها شده است.
 
بی‌گمان نمی‌توان گناه ناکامی‌های سیاسیِ تاریخی را تنها برگردن کاستی‌ها و سست‌پایگی نظری نهاد. فروکاهی علل این واقعیت اجتماعی و تاریخی مشخص به تعیین‌کنندگی عامل نظری، نه‌تنها به ناراستی، ده‌ها علت و زمینه‌ی تاریخی و جامعه‌شناختی مهم دیگر را، چه در مقیاس محلی و چه در بُعد جهانی، نادیده می‌گیرد، بلکه، آن ناکامی کنش‌ها و واکنش‌های بازیگران تاریخی را نیز در سایه تحلیلی یک‌سویه قرار می‌دهد.


دستاوردها و سرنوشت هر جنبش را، حتا اگر فعالانش آگاه‌ترین و دانشورترین افراد در حیطه‌ی مبانی و تاریخ نظری و شرایط اجتماعی و تاریخی مشخص خویش می‌بودند، بی گمان باید در عطف به تحقق جامعه‌ای آزاد و رها از سلطه بر بستر دیالکتیک بحران تئوری و بحران چشم‌انداز تاریخی رهایی انسان در بُعد و گستره‌ای جهانی ـ تاریخی ارزیابی کرد.ادامه مطلب

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب،
[ چهارشنبه 11 مرداد 1396 ] [ 13:25 ] [ سیده فهمیده مینویی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ

انجمن علم فرهنگ دانشگاه فرهنگیان قزوین