تبلیغات
دانشگاه فرهنگیان قزوین - مطالب مهر 1395
دانشگاه فرهنگیان قزوین
انجمن علم فرهنگ(تربیت معلم قزوین)
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من


- زمانی که کتاب شاخصی در جهان مطرح می‌شود، ناشران مختلف برای ترجمه و انتشار آن اثر هجوم می‌آورند و در سرعت انتشار آن با یکدیگر مسابقه می‌گذارند و دقت در ترجمه را فدای سرعت در انتشار می‌کنند. با وجود این‌که مترجمان شناخته شده در کار ترجمه بسیار کم‌اشتباه هستند، اما دلیل فشار ناشر برای رساندن هرچه زودتر ترجمه برای انتشار، اشتباهاتی نیز از این عزیزان دیده شده است.

- معمولا خود مترجمان و در ادامه ناشران برای انتخاب آثار و همچنین ترجمه‌ آن‌ها ضوابط و عرف فرهنگ کشور را درنظر می‌گیرند و پیش از ارسال ترجمه به ارشاد، بخش‌هایی که تناسب و تطابق با فرهنگ ما ندارد را اصلاح می‌کنند.

- طبیعتا افرادی که در وزارت ارشاد نیز مسئول بررسی کتاب‌ها هستند، برخی موارد و کلمات را هم مورد اصلاح یا حذف قرار می‌دهند، اما گاهی اصلاحیه‌ها و حذفیات فراتر از کلمات می‌رود و به پاراگراف‌ها می‌رسد؛ بله طوری‌که دیگر ماهیت کتاب و روال منطقی داستان به‌هم می‌ریزد و محصول این ارزیابی به هیچ‌وجه به متن اصلی وفادار نمی‌ماند.

- شرایط دنیای امروز باعث شده تا دسترسی افراد به انواع و اقسام اطلاعات در سراسر دنیا فراهم شود، بر این اساس محدود کردن برخی مفاهیم که مطمئنا در ظرفیت خوانندگان و جامعه ادبی ما می‌گنجد، دیگر نباید موضوعیتی داشته باشد.

گزیده ای از سخنان آفرین ذبیح‌مند، مدیر انتشارات «هونار» در گفتگو با ایبنا






نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آقای امیرحسین خانی
جمعه 30 مهر 1395
1-احتمالا شما هم بارها از این همه  عجله در زندگی پیرامون­ تان متعجب شده ­اید و  از خودتان سوال کرده ­اید که چرا این همه آدم این قدر با عجله از کنار یکدیگر می­ گذرند ، چرا با سرعت بیش از حد مجاز ماشین­های ­شان را عبور می­دهند یا اداره را همانطور با شتاب ترک می­­کنند که خانه را ترک گفته ­بودند ، با عجله خرید می­ کنند و گاهی برسر تاخیر و تعجیل دعوا راه می ­اندازاین همه عجله اگرهم مقصدی داشته باشد گویا همواره مقصودی ندارد. فرهنگ عجله به این معنا، چونان دالی میان تهی یا بدون مدلول می ­نمایاند که می ­توان آن را با ساختارهای ناپایدار زندگی  نیز پیوند داد همین طور به فرهنگی نظر داشت که  فرد را در مضیقه و اضطرار قرار می­دهد.  گویا همین در مضیقه بودن ماست که فرهنگِ عجله را ایجاد می­کند. ند. جالب است که با این اوصاف ضرب المثل معروفی چون عجله کار شیطان است هم ورد زبان کردارهای روزمره مان می­ شود .  

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خانم خدیجه عبده
جمعه 30 مهر 1395
ما در روابط روزمره‌مان با انسان‌های مختلفی از اقشار و طبقات گوناگون برخورد می‌كنیم: استادانِ دانشگاه‌ها، هنرمندان، كارمندان سازمان‌ها، كاسبین محله‌مان، رانندگان، همسایه‌هایمان و... . هر یك از ما، برای به انجام رساندن هدفی یا به صورت كاملا اتفاقی، ممكن است هرروزه به هر یك از این اقشار رجوع یا با آنها برخورد كنیم.



ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خانم خدیجه عبده
جمعه 30 مهر 1395
تهاجم خاموش : جنگی اعلام نشده ، جنگی گه نمی بینیم ، جنگی که دامنه ی جبهه اش  بی انتها ، مجروحانش بی درد ، کشته هایش زنده ، شعاع فتوحاتش ناشناخته ، صلاحش فرهنگ ، مهماتش فساد است

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خانم منیژه عبده(مدیرB)
جمعه 30 مهر 1395
امروزه ماهواره این ابررسانه جمعی با نفوذ در حریم خلوت و خصوصی مردم تبدیل به فرمانروای اجتماعی و فرهنگی شده تا فرهنگ و ارزشهای جامعه غربی را بتدریج و بدون مقاومت جایگزین دغدغه و هویت کاربران خود کند.
به گفته برخی صاحبنظران ماهواره زمانی در ایران مطرح شد که کشور تازه بحران جنگ را پشت سر گذاشته بود و جامعه در حال پوست اندازی بود. رفاه اقتصادی، ارتباط با جهان خارج، رنگ، شادی، مصرف، تبلیغات بازرگانی و مفاهیم دیگر به تدریج به زندگی روزمره تزریق شد. پدیده ماهواره در این شرایط بوجود آمد و مورد استقبال قرارگرفت. پدیده ای مدرن که به راحتی در تکمیل این مفاهیم قرارگرفت. بحث دیگر آنکه در این زمان جامعه تازه از محدودیت های زمان جنگ که البته درهمه جای دنیا طبیعی است دور شده بود. ماهواره به سان پنجره ای بود که مردم می توانستند با آن دنیا را ببینند و دیگر این که به هر حال ماهواره یک فناوری جدید بود و انسان ها هم کنجکاو نسبت به فناوری جدید


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خانم منیژه عبده(مدیرB)
جمعه 30 مهر 1395

مسابقه ی نوا های محلی شمال غربی ایران در انجمن علم فرهنگ

آهنگ های محلی زیر را گوش داده و به موسیقی مورد علاقه ی خود را محبوب نمایید

موسیقی تاتی

موسیقی تورکی

موسیقی کردی

موسیقی گیلانی

مدت رای گیری تا پایان روز چهارشنبه

پایان نظرخواهی با نتیجه ی زیر حاصل گردید

تاتی75.86

گیلکی13.79

کردی9.6

ترکی3.45







نوع مطلب : دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، علوم اجتماعی، نگاره، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
محمد رحمانی(مدیر R)
جمعه 30 مهر 1395

می شود یک شب خوابید

و صبح با خبر شد

غمها را از یک کنار به دور ریخته اند ؟

که اگر اشکی هست

یا از عمقِ شادمانیِ دلی بی درد است

یا از پس به هم رسیدن های دور

یا گریه کودکی

که دستِ بی حواسش ، بادبادکی را بر باد می دهد


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خانم لیلا هاشمی
سه شنبه 27 مهر 1395

Nietzsche187a.jpg


فریدریش ویلهلم نیچه ‏ (۱۵ اکتبر ۱۸۴۴ - ۲۵ اوت ۱۹۰۰ فیلسوف، شاعر، منتقد فرهنگی، آهنگساز و فیلولوژیست کلاسیک بزرگ آلمانی و استاد لاتین و یونانی بود که آثارش تأثیری عمیق بر فلسفه غرب و تاریخ اندیشه مدرن بر جای گذاشته است. شالوده ی نوشته‌های نیچه از جدل‌ فلسفی، شاعری، نقد فرهنگی و قصه تشکیل شده و در کنار آن به طور گسترده‌ای نیز به هنر، لغت‌شناسی، تاریخ، دین و دانش پرداخته شده است. نوشته‌های او در عین آنکه سرشار از جملات قصار و گوشه کنایه است، شامل مباحث بسیار دیگری همچون اخلاق، زیبایی‌شناسی، تراژدی، معرفت‌شناسی، خداناباوری و خودآگاهی نیز می‌گردد.فریدریش نیچه پس از سالها آمیختن با دنیای فلسفه و بحث و جدال و ناکامی عشقی‌اش، ده سال پایان عمرش را در جنون به سربرد و در زمانی که آثارش با موفقیتی بزرگ روبه رو شده بودند او آنقدر از سلامت ذهنی بهره نداشت تا آن را به چشم خود ببیند.سرانجام در سال ۱۸۸۹ به دلیل ضعف سلامت و سردردهای شدیدش مجبور به استعفاء از دانشگاه و رها کردن کرسی استادی شد و بالاخره در ۲۵ اوت سال ۱۹۰۰ در وایمار از دنیا رفت.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آقای امیرحسین خانی
شنبه 24 مهر 1395


برای آشنایی با استان فرهنگی کردستان فایل های زیر را دانلود فرمایید

فایل1

فایل2





نوع مطلب : دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، گردشگری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
محمد رحمانی(مدیر R)
جمعه 23 مهر 1395

1) یک مهارت جدید یاد بگیرید: به جای اینکه به کارهایی بچسپید که هیچ وقت درآنها پیشرفت نمی کنید.

2) دیدگاه خود را تغییر دهید:به مشکلات به دید یک موهبت پنهان بنگرید.

3) گریه کنید:طبق گفته ویلیام فری دوم متخصص شیمی حیات درمرکزپزشکی رامست در مینیاپلیس با گریه کردن احساس منفی را از خود دورکنید و مواد شیمیایی مضری را که نتیجه استرس در بدن تولید می شوند را دوربریزید.

4)نگرانی تان را فورا به یک عمل مثبت تبدیل کنید: برای موقعیت های شغلی جدید چندجا زنگ بزنید برای یک کارداوطلبانه به گروه های اجتماعی بپیوندید.



ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خانم دلنیا مازیاری
جمعه 23 مهر 1395


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
*



در این وبلاگ
در كل اینترنت
*
ابزار تلگرام
-- ---- -- -----
ابزار تلگرام
-----
---

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دانشگاه فرهنگیان قزوین محفوظ است