جستجو


عبارت مورد نظر را وارد کرده

و دکمه جستجو را کلیک کنید

درباره سایت


مشخصات سایت

مدیر سایت: علم فرهنگ

ایمیل مدیر: elmfarhang@chmail.ir

عنوان سایت: دپارتمان زبان و ادبیات فارسی شهرستان تاکستان

شعار سایت: گروه ادبیات گروه های آموزشی تاکستان(علم فرهنگ قزوین)

دپارتمان زبان و ادبیات فارسی شهرستان تاکستان

گروه ادبیات گروه های آموزشی تاکستان(علم فرهنگ قزوین)

درباره سایت

دپارتمان زبان و ادبیات فارسی
کد شاماد:
1-1-693734-64-0-4

امکانات سایت


آمار سایت

آمار کل:
بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید ماه قبل:
بازدید این ماه:
آخرین بازدید:
بروزرسانی:
تعداد مطالب:
نویسندگان:
*در این وبلاگ
در كل اینترنت
---- -- -----
--- -- -----
---- ----- ----- ---- چاپ این صفحه --- ---- ------

نویسندگان


team_member

علم فرهنگ

مدیر سایت
team_member

علم فرهنگ

نویسنده
team_member

نویسنده
team_member

امیر حسین خانی

نویسنده
team_member

امیرحسین خانی

نویسنده

پیوندها و روزانه ها


دپارتمان زبان و ادبیات فارسی شهرستان تاکستان

گروه ادبیات گروه های آموزشی تاکستان(علم فرهنگ قزوین)


حسن آمدای پیامبر در دین و ولایت


وبلاگ علم فرهنگ قزوین تولد دومین نو ر امامت و ادامه دهنده ی راه ولایت را بر تمام مسلمانان جهان تبریک عرض می کند 
یادمان باشد که تولد حسن چند رورز دگر به مرگ پدر می انجامد پس این یعنی چشم ها را باز کن و ببین که چقدر این حسن مظلوم است و تنها 


بیانیه به مناسبت روز ملی اصناف

یکم تیر ماه مصادف با روز ملی اصناف

(اطلاعیه)

. مراسم ملی روز ملی اصناف صبح فردا در تهران برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، مراسم ملی روز اصناف صبح فردا یکشنبه مورخ ۱ تیر ماه سال ۱۳۹۳ در تهران با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، محمد نعمت زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت، نکویی مهر، رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت، علی فاضلی رئیس شورای اصناف کشور و فعالان عرصه اصناف کشور در تهران برگزار می شود.
گفتنی است این مراسم در سالن همایش های کتابخانه ملی و راس ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد و قرار است در این مراسم از فعالان صنفی کشور تقدیر می شود.یکم تیرماه مصادف با روز ملی اصناف

یکی از بزرگترین نهادهاى مدنى در هر کشورى اصناف هستند، این نهادها توسط خود مردم اداره مى شوند و در وضعیت بازار و قیمت گذارى کالاها نقش بسیار موثرى دارند. از این رو اول تیرماه روز اصناف نامگذارى شده و هرساله در این روز مجامع امور صنفى سراسر کشور، مسوولان اتحادیه ها و مدیران وزارت بازرگانى و گرد هم مى آیند تا در خصوص مشکلات اصناف به تبادل نظر بپردازند.

 

ادامه مطلب

بیانیه به مناسبت شهادت دکتر چمران

دوشنبه، 31 خرداد ماه 1395 شهادت دکتر مصطفی چمران(1360. هجری شمسی) دکتر مصطفی چمران در سال 1311 در تهران، خیابان پانزده خرداد، بازار آهنگر ها،سرپولک متولد شد. وی تحصیلات خود را در مدرسه انتصاریه آغاز کرد و در دار الفنون و البرز دوران متوسطه را گذراند؛ در دانشکده فنی دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و در سال 1336 در رشته الکترومکانیک فارغ التحصیل شد و یک سال به تدریس در دانشکده فنی پرداخت. در سال 1337با استفاده از بورس تحصیلی به آمریکا اعزام شد. وی در دانشگاه کالیفرنیا و معتبر ترین دانشگاه آمریکا_برکلی_ با ممتاز ترین درجه علمی موفق به اخذ دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید. دکتر چمران در جریان جنگ عراق علیه ایران در هنگام سرکشی به یکی از مناطق جنگی در دهلاویه، مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به شهادت رسید.

اعضای انجمن علم فرهنگ دانشگاه فرهنگیان قزوین ‌با تجلیل از شخصیت علمی، معنوی و جهادی شهید چمران و تأکید بر لزوم مراجعه به اندیشه‌ها و مواریث فکری و علمی آن شهید گرانقدر در راستای راهبرد ظرفیت سازی فرهنگی برای ایران اسلامی اعلام می‌دارند: ‌در سی و پنجمین سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان می کنند این انجمن با سرمشق قرار دادن راه این شهید والا مقام تمام سعی و تلاش خود را جهت گسترش و انتشار ارزش ها و ارمان های این شهید بزرگوار انجام دهند. اعضای انجمن علم فرهنگ دانشگاه فرهنگیان قزوین ‌با تجلیل از شخصیت علمی، معنوی و جهادی شهید چمران و تأکید بر لزوم مراجعه به اندیشه‌ها و مواریث فکری و علمی آن شهید گرانقدر در راستای راهبرد ظرفیت سازی فرهنگی برای ایران اسلامی اعلام می‌دارند: ‌در سی و پنجمین سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان می کنند این انجمن با سرمشق قرار دادن راه این شهید والا مقام تمام سعی و تلاش خود را جهت گسترش و انتشار ارزش ها و ارمان های این شهید بزرگوار انجام دهند. آدرس مزار: قطعه 24، ردیف 71 و شماره 25 تاریخ دفن:1360/4/2 دوشنبه، 31 خرداد ماه 1395 شهادت دکتر مصطفی چمران(1360. هجری شمسی)

روابط عمومی انجمن علم فرهنگ دانشگاه فرهنگیان قزوین

 

خلاصه کتاب روان شناسی و آموزش کودکان با کم توانی هوشی(فصل5)
کتاب روان شناسی و آموزش کودکان با کم توانی هوشی


موضوع: کودکان عقب مانده --
روان شناسی کودکان عقب مانده --
آموزش و پرورش

این کتاب در 9 فصل طبقه بندی شده است:
فصل اول: شکل گیری و تحول تعریف عقب ماندگی ذهنی
فصل دوم: طبقه بندی و میزان شیوع
فصل سوم: تشخیص عقب ماندگی ذهنی
فصل چهارم: علل عقب ماندگی ذهنی
فصل پنجم: ویژگی های کودکان با عقب ماندگی ذهنی                                                               
فصل ششم: برنامه های آموزشی
فصل هفتم: آموزش مهارت های اجتماعی
فصل هشتم: استخدام افراد با عقب ماندگی ذهنی
فصل نهم: ملاحظات خانوادگی


سلام به همه دانش جویان و دانش پژوهان عزیز
در این پست یکی از کتاب هایی را  که در حیطه کم توانی هوشی تألیف شده معرفی می کنم و سعی دارم در روز های آتی خلاصه ی این کتاب مفید را به صورت فصل به فصل در اختیار شما بگذارم، امید است با مطالعه بهره کافی را ببرید.
برای دانلود خلاصه فصل 5 از کتاب روان شناسی و آموزش کودکان با کم توانی هوشی اینجا کلیک کنید.


دوشنبه، 31 خرداد ماه سال 1395 سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران(1360.هجری شمسی)

مصطفی چمران در سال 1311 در تهران، خیابان پانزده خرداد، بازار آهنگرها، سرپولک متولد شد. دکتر

وی تحصیلات خود را در مدرسه انتصاریه آغاز کرد و در دارالفنون و البرز دوران متوسطه را گذراند؛ در دانشکده فنی دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و در سال 1336 در رشته ی الکترو مکانیک فارغ التحصیل شد و یک سال به تدریس در دانشکده فنی پرداخت.

در سال 1337 با استفاده از بورس تحصیلی به آمریکا اعزام شد.

ور در دانشگاه کالیفرنیا و معتبر ترین دانشگاه آمریکا ـ برکلی ـ با ممتاز ترین درجه علمی موفق به اخذ دکترای الترونیک و فیزیک پلاسما گردید.

دکتر چمران در جریان جنگ عراق علیه ایران در هنگام سرکشی به یکی از مناطق جنگی در دهلاویه، مورد اصابت ترکش و خمپاره قرار /رفت و به شهادت رسید.

آدرس مزار: قطعه 24، ردیف71 و شماره 25

تاریخ دفن:1360/4/2

آریو برزن

یکی از سرداران بزرگ تاریخ ایران در زمان هخمنشیان آریوبرزن بود که در زمان حمله اسکندر مقدونی به ایران از سرزمین خود با شجاعت دفاع کرد و در این راه کشته شد .عده ای او را از اجداد کرد ها یا لر ها می دانند. ادامه مطلب

تشکیل کانون های زبان شناسی و آشنایی با گویش ها در انجمن علم فرهنگ

به نام خداوندجان و خرد
کزین برتر از اندیشه نگذرد

با سلام
در راستای آشنایی با زبان ها و گویش های مختلف ، انجمن علم فرهنگ دانشگاه فرهنگیان قزوین نسبت به تاسیس کانون های ذیل اقدام نموده است:

1-کانون تُرک پژوهی
2-کانون تات پژوهی
3-کانون کُرد پژوهی
شما عزیزان می توانید با کلیک روی هر یک از کانون های فوق  در کانال تلگرامی این کانون ها عضو شوید و در هر یک از این کانون ها با موارد زیر آشنا شوید :
1-آموزش زبان ترکی ، زبان کردی و گویش تاتی به علاقه مندان  و کسانی که دوست دارندبا زبان ترکی ،کردی و گویش تاتی و اصطلاحات آن ها آشنا شوند.
2- آشنایی با ادبیات  این دو زبان و آشنایی با ادبیات گویش تاتی
(شعرها و داستان ها و موسیقی های فولکلور ترکی،کردی و گویش تاتی )
3-آشنایی با آداب و رسوم،فرهنگ ،آثار باستانی و لباس های محلی و سوغاتی هر یک از شهرهای ترک نشین ،کرد نشین و مناطق تات نشین
4-بررسی و تحلیل آمارهای جمعیتی و پراکندگی ترک ها ،کردها و تات ها در مناطق مختلف کشور
5-آشنایی با اشخاص برجسته و نام آوران هریک از مناطق ترک نشین و کرد نشین و تات نشین
6-آشنایی با شهدای شاخص و بررسی نقش  آن ها در دوران جنگ و انقلاب و  .....
   ومن الله التوفیقواحد علمی و پژوهشی انجمن علم فرهنگ پردیس شهیدرجایی برادران

روابط عمومی کانون های زبان شناسی و گویش شناسی پردیس شهیدرجایی و پردیس شهیده بنت الهدی صدر قزوین


آناتمی بدن انسان سه بعدی


آناتومی بدن انسان را به صورت سه بعدی مشاهده کنید + دانلود نرم افزار 
اگر علاقه به مشاهده سه بعدی ساختمان بدن انسان به صورت کامل هستید، این برنامه Anatomy In Motion – Complete را به صورت رایگان  دانلود کنید.

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات؛ بدن انسان دارای آناتومی بسیار پیشرفته و پیچیده ای است که می توانید برای آشنایی هر چه بهتر با این آناتومی پیشرفته نرم افزار Anatomy In Motion – Complete را به صورت رایگان از سایت باشگاه خبرنگاران دانلود کنید. برنامه تمامی قسمت های بدن از جمله: ماهیچه ها، استخوان ها، عضلات و ... را به صورت سه بعدی و فوق العاده جذاب نشان می دهد. نرم افزار دارای 650 نکته و سوال آموزشی مختلف در مورد ساختار بدن انسان است، که این بخش می تواند برای دانشجویان رشته ی پزشکی بسیار مناسب و آموزنده باشد. از ویژگی های اصلی نرم افزار می توان به مواردی چون: امکان جستجو به صورت تخصصی، قابلیت یاد داشت برداری به صورت دلخواه، استفاده از انیمیشن های زیبا و ... اشاره کرد. برنامه دارای ویژگی BUILDER است یعنی می توانید عضلات، اسکلت، ماهیچه را به صورت حرکتی و چند لایه مشاهده کنید. برنامه برای پزشکان، دانشجویان پزشکی، ورزشکاران، ماساژورها و ... بسیار مناسب است.IOS

قابل اجرا در ios 4.3 و بالاتر
حجم نرم افزار: 59.7 مگابایت

اندروید

قابل اجرا در اندروید 2.1 و بالاتر
حجم نرم افزار: 21.3 مگابایت

ویندوزفون

حجم نرم افزار: 29.2 مگابایت

علاقه مندان برای دریافت نسخه در کامپیوتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایند
ادامه مطلب

پیام انجمن


انجمن علم فرهنگ دانشگاه فرهنگیان قزوین درگذشت پیر فرزانه شعر انقلاب، استاد حمید سبزواری را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:

حال حمید سبزواری خوب است


باسمه تعالی

در روزهای مبارک ماه میهمانی خدا، به سوگ درگذشت شاعری نیکنام و صاحب‌قریحه نشسته‌ایم که نه تنها بالانشین شعر معاصر ایران است که سروده‌های نابش با خاطرات شیرین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، پیوندی ناگسستنی دارد.

روح آن استاد شعر ایران‌زمین که سال‌ها «سرود درد» را در میهنش درس داد و از «کاروان سپیده» گفت، با «یاد یاران» به خداوند عز و جل پیوست.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان این سوگ بزرگ را به جامعه فرهنگی، خانواده بزرگ ادبیات و همچنین همسر و فرزندان آن شاعر ارجمند تسلیت می‌گوید و برای استاد حمید سبزواری در ماه رحمت و مهربانی، مغفرت و آمرزش طلب می‌کند.

انجمن علم فرهنگ دانشگاه فرهنگیان قزوین

http://elmfarhang.mihanblog.com/

https://telegram.me/elmfarhang


 


1 2 3 4 5

با ما در تماس باشید

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستم

تماس با ما
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic