تبلیغات
دانشگاه فرهنگیان قزوین - مطالب فروردین 1395
منوی اصلی
دانشگاه فرهنگیان قزوین
باشگاه معلمان پژوهشگر(انجمن علم فرهنگ)
 • خانم فاطمه رضایی دوشنبه 30 فروردین 1395 10:09 نظرات ()

   سلام به همه دوستان عزیز 

  امروز ما میخوایم شرح حالی از یک روز تعطیلی دانشجو معلمی به اسم " ممد " رو  براتون بگیم . 

  حال قضیه از چه قرار است ! 

  زمانیکه ایشان در خواب صبحگاهی بسیار لطیفی هستند در این هنگام است که آلارم گوشیشون به صدا در میاید  

  و خبر از این میدهد که ای دانشجوی توانمند برخیز که صبح شده است ! 

  حال این دانشجو خوشحال از اینکه او نیز مانند دانشجوهای دیگر می تواند این روز را به خوشی بگذراند و در ذهن خود برای هر ساعت برنامه می چیند که امروز را به چه صورت به شادی سپری کند ! Smiley

  که در همین افکار پوچ به سر می برد که گوشی اش به صدا در می آید ! boredom.gif

  اصغر پشت تلفن فریاد زنان شروع به صحبت می کند. 

   " ای ممد ! کجایی !!! استاد کارورزی گفته فردا باید کار را تحویل بدهیم ! استاد پروژه گفته تا ساعت 8 امشب باید کار اصلی را برایش میل کنیم !تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری پنجم www.pichak.net كلیك كنید

   استاد درس پژوهی گفته همین امروز بخاطر اینکه جلسه ی پیش خودش غیبت کرده است قرار است جبرانی بگذارد !  

  وااااااااای ممد بگو چی ! فلانی هم با بچه های اونور ازدواج کرد ، امروز هم جشن نامزدیشه ! 

  در این لحظه ممد زمزمه کنان می گوید : داش باشیما بیدا گددی ! 

  و اصغر دوباره ادامه میدهد ! 

  استاد " ... " دلش برایمان تنگ شده است و دوست دارد در این ایام تعطیلی نیز خاطره هایش را برای ما بازگو کند. 

  راستی ممد از پاوردرست کردن  برایت نگویم که دلت خون می شود ! شکلک های شباهنگShabahangممد جان استاد اقدام پژوهی نیز خبررسانده اگر همین امروز برای کار اقدام نکنید خودشان برای نمره های ما یک اقدام بسیار اساسی می کند.

   " 

   

  و این زمان است که ممد جان به جان آفرین تسلیم می گوید . 

   

  خدایش بیامرزد جوان خوش خیالی بود. شکلک های شباهنگShabahang

   

   

   

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 19:42
  ارسال دیدگاه
 • به نام آنکه خنده آفریده                           
     به بد خلقی خط بطلان کشیده
  از عنوان پستم تعجب نکنید . این رو من نمیگم خود قرآن به صراحت تمام در آیه 120سوره بقره بیان می کند. ای کاش مسئولین ما درس بگیرند ....
  بسم الله الرحمن الرحیم 
  وَلَن تَرْضَىٰ عَنكَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَىٰ حَتَّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَىٰ وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ الَّذِی جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِیٍّ وَلَا نَصِیرٍ
   ﻳﻬﻮﺩ ﻭ ﻧﺼﺎﺭﻯ ﻫﺮﮔﺰ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺭﺍﺿﻰ ﻧﻤﻰ  ﺷﻮﻧﺪ ﺗﺎ ﺁﻧﻜهﺁﻳﻴﻨﺸﺎﻥ ﭘﻴﺮﻭﻯ ﻛﻨﻰ . ﺑﮕﻮ : ﻣﺴﻠﻤﺎ ﻫﺪﺍﻳﺖ ﺧﺪﺍ ﻓﻘﻂ ﻫﺪﺍﻳﺖ [ﻭﺍﻗﻌﻰ ] ﺍﺳﺖ. ﻭ ﺍﮔﺮ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺸﻰ ﻛﻪ [ ﭼﻮﻥ ﻗﺮﺁﻥ ] ﺑﺮﺍﻳﺖ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺯ ﻫﻮﺍ ﻭ ﻫﻮﺱ ﻫﺎﻯ ﺁﻧﺎﻥ ﭘﻴﺮﻭﻯ ﻛﻨﻰ ، ﺍﺯ ﺳﻮﻯ ﺧﺪﺍ ﻫﻴچ ﺳﺮﭘﺮﺳﺖ ﻭ ﻳﺎﻭﺭﻯ ﺑﺮﺍﻯ ﺗﻮ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ .
  **********************
  ** و اما توضیحات لازم و ضروری **
  لن در زبان عربی یعنی هرگز!!!!!ما هرگز نمی تونیم یهودیان و مسیحیان رو از خودمون راضی کنیم و باهاشون خوب بشیم . فقط در یک صورت می شود طبق آیه قران ....و آن این است که از آنها پیروی کنیم ...یعنی مثل اونا بشیم ....مثل اونا لباس بپوشیم و هرکاری که اونا می کنند ما هم بکنیم . نگویید که یعنی اروپایی ها جهنمی اند و ما بهشتی ....بگویید خدا در قرآنش به مومنان و مسلمانان واقعی وعده بهشت داده است . اما ما نباید مثل اونها باشیم . نباید پیروی کنیم از اونها .چون  اگه پیروی کنیم از هوا و هوس های  اونها و فرهنگ ما بشه فرهنگ غربی و اروپایی  و یا طرز لباس پوشیدن ما بشه مثل اونا و کلا تو هرچیز ازشون پیروی و تبعیت کنیم بنا به دستور قرآن 
  دیگه خدا یاور ما نیست .... و اگر خدای نکرده تبعیت و پیروی شود سرپرست ما میشن اونا نه خدا ....
  وسلام علیکم و رحمة الله و برکاة
  rezaie.blog.ir

  آخرین ویرایش: دوشنبه 30 فروردین 1395 03:04
  ارسال دیدگاه
 • علم فرهنگ یکشنبه 29 فروردین 1395 21:33 نظرات ()

  ساغر زده ام ز جام باقر / بشکفته لبم به نام باقر
  چشم همه روشن از جمالش / آمد به جهان امام باقر
  میلاد شکافنده ی دانش نبوی و وارث علم علوی، خجسته باد . . .

  آخرین ویرایش: یکشنبه 29 فروردین 1395 21:34
  ارسال دیدگاه
 • آقای منصوری یکشنبه 29 فروردین 1395 20:05 نظرات ()
  همیشه مقداری دلگرمی داخل جیبت باید باشد...
  که اگر ناگهان در خیابان، یا در گوشه یک کافه، یا حتی در خواب، سرمای نا امیدی به سراغت آمد، یا بغضی دهانت را تلخ کرد، دلگرمیت را از جیب در بیاوری؛ گوشه دهانت بگذاری تا آرام آرام  شیرینیش در وجودت بپیچد... یا مثل ژاکتی گرم دور خودت بپیچی و منتظر تابش خورشید بمانی...
  دلگرمی همیشه باید باشد و ... وای به تمام لحظه‌هایی که هرچه جیب‌ها و کیفت رابگردی دلگرمی پیدا نکنی...!
  همیشه دوستت دارم‌ها را... دلخوری‌ها را... نگرانی‌ها را.... به موقع بگویید....
  قدر بدانید" داشتنها " را
  مهربان بودن مهمترین قسمت انسان بودن است

  |  نکته‌های کوچک اما مهم 
  آخرین ویرایش: یکشنبه 29 فروردین 1395 20:06
  ارسال دیدگاه
 • علم فرهنگ یکشنبه 29 فروردین 1395 19:27 نظرات ()

  وارون-نخستین نشریه گویش تاتی در کشور

  کانون تات پژوهی انجمن علم فرهنگ دانشگاه فرهنگیان قزوین برای نخستین بار در تاریخ میهن عزیزمان ایران امروز مورخ1395/1/29 از نشریه وارون  نشریه تخصصی گویش تاتی رونمایی کرد

  نشریه وارون

  نشریه را اینجا دانلود فرمایید

  دانشگاه فرهنگیان قزوین

  آخرین ویرایش: یکشنبه 29 فروردین 1395 19:34
  ارسال دیدگاه


 • با وجودی که اثر رنگ ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف فرق می کند امّا برخی از تاثیرات رنگ ها دارای معنی یگانه ای در سراسر جهان هستند. رنگ هایی که در طیف رنگ ها در ناحیه قرمز قرار دارند به عنوان رنگ های گرم شناخته می شوند که این دامنه اش از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر است.

  رنگ هایی که در ناحیه آبی طیف قرار دارند، رنگ های سرد نامیده می شوند و شامل آبی، ارغوانی و سبز هستند. این رنگ ها معمولاً آرامش بخشند امّا گاهی نیز ممکن است احساس غمگینی و بی تفاوتی را به ذهن آورند.

  روان شناسی رنگ ها به عنوان روش درمان

  در برخی از فرهنگ های قدیمی، از جمله مصری ها و چینی ها، از رنگ ها برای درمان استفاده می شده است. این کار که گاهی به آن نور درمانی یا رنگ شناسی نیز گفته می شود هنوز هم به عنوان روش درمان جایگزین مورد استفاده قرار می گیرد.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 29 فروردین 1395 16:01
  ارسال دیدگاه
 • علم فرهنگ جمعه 27 فروردین 1395 19:54 نظرات ()

  گرامیداشت یاد و خاطره سید شهیدان اهل قلم، شهید سیدمرتضی آوینی جمعه 27 فروردین ماه ساعت 20 و 30 دقیقه در تالار شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان


   نهمین مراسم روایت شیدایی با عنوان شهید فرهنگ و با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره سید شهیدان اهل قلم، شهید سیدمرتضی آوینی جمعه 27 فروردین ماه ساعت 20 و 30 دقیقه در تالار شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار می شود.

  تاکنون حضور احسان محمدحسینی رئیس سازمان هنری و رسانه ای اوج و تهیه کننده فیلم سینمایی «بادیگارد» به عنوان سخنران و حسین قدیانی نویسنده و پژوهشگر که در این مراسم به متن خوانی می پردازد، قطعی شده است.

  نهمین مراسم روایت شیدایی با عنوان شهید فرهنگ و با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره سید شهیدان اهل قلم، شهید سیدمرتضی آوینی به همت مرکز علمی و فرهنگی شهید آوینی قزوین و با همکاری حوزه هنری  ودانشگاه فرهنگیان این استان برگزار می شود.

  حضوراساتید گرانقدروهمکاران ارجمند اداری وآموزشی ودانشجومعلمان عزیز دراین مراسم باشکوه، روشنی بخش این محفل خواهد بود.

  آخرین ویرایش: جمعه 27 فروردین 1395 19:55
  ارسال دیدگاه
 • رجب ماه هفتم از سال قمری است که مُضر نیز می گویند به سبب احترامی که آن قبیله به آن ماه قائل بودند و در اسلام رجب از ماه های حرام به شمار آمده است، بدین خاطر آن را رجب الفرد گویند، زیرا سه ماه از ماههای حرام به هم پیوسته اند و این ماه از آنها جدا و فرد است.(1)

  فضیلت ماه رجب

  این ماه همانند ماه شعبان و ماه رمضان از ماه های بسیار با شرافت و با فضیلت است که در روایات اسلامی بر آن تأکید و توصیه شده به طوری که ماه رجب شهر اللّه الأصب یعنی ماه (سرای خداوند) نامیده شده که رحمت خدا در آن بر بندگان سرازیر است پس شایسته است انسانهای با ایمان بسیار استغفار و توبه نمایند و به این ماه نیز «واصل»،(بی سر و صدا) گفته شده زیرا در آن از جنگ با مخالفان و مشرکان نهی شده است.(2)

  در حدیث است که حضرت نوح(ع) روز اول این ماه سوار بر کشتی شد و نجات یافت و فرمودند: کسانی که با او هستند روزه بدارند و هر که این روز را روزه بدارد آتش عذاب یک سال از او دور می شود(3) و نیز طبق سخن حضرت صادق(ع) خواندن زیارت امام حسین(ع) در روز اول این ماه مستحب و تأکید شده است.(4)

  پیامبر(ص) فرمودند: رجب برای امّت من ماه استغفار است پس در این ماه به محضر پروردگار از گناهان خویش پوزش طلبید که خداوند بخشنده ای مهربان است.(5) امام صادق(ع) فرمود: روزه بیست و هفتم رجب را از دست مده که آن روزی است که مقام نبوّت به محمّد(ص) داده شد و ثواب آن برای شما به اندازه ثواب شصت ماه است.(6)

  از ثوبان غلام پیامبر(ص) نقل شده که گفت: ما جمعی در خدمت پیامبر(ص) بجایی می رفتیم عبورمان به گورستانی افتاد، حضرت اندکی در میان قبرها بایستاد و سپس به راه افتاد. من عرض کردم توقف شما در قبرستان به چه خاطر بود؟ حضرت سخت گریه کرد و ما نیز محزون و گریه کردیم، سپس فرمود: ای ثوبان اینان در قبرهایشان معذّبند آنچنان که من ناله آنها را شنیدم و دلم به حالشان به رحم آمد و از خدا خواستم عذابشان را تخفیف دهد و خداوند اجابت فرمود و اگر اینها در ماه رجب روزه گرفته بودند، در قبرهایشان عذاب نمی شدند. عرض کردم: یا رسول اللّه روزه و عبادت در ماه رجب از عذاب قبر ایمنی می دهد؟ فرمود: آری سوگند به آنکه مرا به حق فرستاد هر مرد و زن مسلمانی که یک روز از رجب را روزه بدارد و یک شب آن را به عبادت برخیزد و جز رضای خدا نظری نداشته باشد عبادت هزار سال در نامه عملش ثبت گردد که روزهایش را روزه و شبهایش را به عبادت گذرانده باشد و...(7)


  آخرین ویرایش: جمعه 27 فروردین 1395 19:09
  ارسال دیدگاه
 • علم فرهنگ جمعه 27 فروردین 1395 01:34 نظرات ()

  آخرین ویرایش: جمعه 27 فروردین 1395 01:34
  ارسال دیدگاه
 • علم فرهنگ پنجشنبه 26 فروردین 1395 20:49 نظرات ()


  لیله الرغائب

  فضیلت های این شب در ادامه مطلب

  دانشگاه فرهنگیان قزوین -تربیت معلم قزوین


  آخرین ویرایش: جمعه 27 فروردین 1395 02:13
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 6 1 2 3 4 5 6