بیانیه ی انجمن اسلامی دانشجومعلمان پردیس شهیدرجایی قزوین پیرو سخنان سخیف رییس جمهور ایالات متحده آمریکا:

بسم الله الرحمن الرحیم

"وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّكُمْ وَ آخَرِینَ مِنْ دُونِهِمْ لَا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ یَعْلَمُهُمْ ۚ وَمَا تُنْفِقُوا مِنْ شَیْءٍ فِی سَبِیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیْكُمْ وَأَنْتُمْ لَا تُظْلَمُونَ"

"و شما در مقام مبارزه با آن کافران خود را مهیا کنید و تا آن حد که بتوانید از آذوقه و تسلیحات و آلات جنگی و اسبان سواری زین کرده برای تهدید و تخویف دشمنان خدا و دشمنان خودتان فراهم سازید و نیز برای قوم دیگری که شما بر آنان مطلع نیستید و خدا بر آنها آگاه است. و آنچه در راه خدا صرف می‌کنید خدا تمام و کامل به شما عوض خواهد داد و هرگز به شما ستم نخواهد شد"
(سوره انفال/آیه ۶۰)

پیرو سخنرانی های سخیف و بی ادبانه ی دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده ی آمریکا خوی استکباری و غیراعتماد بودن ایالات متحده بار دیگر به معرض نمایش جهانیان درآمد که با واکنش هوشمندانه و مدبرانه ی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی همراه بود.
در ابتدا انجمن اسلامی، ادبیات موهن و سخیف رییس دولت آمریکا را تَکراری و نشان از شخصیت پست رییس ایالات متحده می داند و پاسخ قاطع و بجای حسن روحانی را که توام با بزرگمنشی و خردمندی ایشان می باشد، مورد تحسین و تمجید قرار می دهد و ملت غیور ایران بر انتخاب آگاهانه خود در حماسه ی اردیبهشت، بیش از پیش می بالد.
ثانیا به ریاست دولت ایالات متحده اعلام می نماییم که سطح سواد تاریخ و جغرافیای خود را کمی افزایش دهند. تا قبل از ماجراجویی کریستف کلمب که سبب کشف قاره ی آمریکا شده بود، ایران دارای فرهنگ و تمدنی بوده و در اسناد تاریخی، نام این خلیج، خلیج فارس بوده است و اکنون ناوبرهای ارتش آمریکا برای معرفی خود در این خلیج از نام خلیج فارس استفاده می کنند، تمامی روسای جمهور ادوار گذشته ی ایالات متحده نیز از نام خلیج فارس استفاده می کردند.
اما در پی اعلام موضع رسمی دولت آمریکا علیه ایران و وضع تحریم بیشتر علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فارغ از تمامی سلایق مختلف سیاسی و تضارب آرا در عرصه ی سیاست داخلی و راهبردهای سیاست خارجی، این نکته را به آقای ترامپ متذکر می شویم که همچون ریاست محترم جمهوری بر این باوریم سپاه پاسداران از ملت ایران، عراق، سوریه، یمن و مردم منطقه حمایت می‌کند و در برابر گروه‌های تروریستی ساخته شده توسط آمریکا می‌ایستد و تا نابودی آن‌ها از پای نمی‌نشیند. سپاه پاسداران به عنوان نیروی قدرتمندی که همواره در کنار مردم بوده و مردم نیز در کنار آن هستند، از کشور خود پیش از جنگ تحمیلی در برابر گروهک‌هایی که آمریکایی‌ها آن‌ها را علیه ملت ایران تحریک کردند، مقابله کرد و در دوران جنگ تحمیلی نیز در برابر متجاوزان ایستاد و امروز به ندای مظلومیت مردم مظلوم منطقه پاسخ مثبت داده و خواهد داد. ما تحریم های جدید آمریکا علیه سپاه پاسداران را مضحک میدانیم چراکه بیش از سه دهه تحریم سپاه پاسداران چیزی جز تقویت توانایی موشکی به همراه نداشته است. به آقای ترامپ توصیه می کنیم با توجه به پایگاه های نظامی این کشور دور ایران و برد ۲۰۰۰ کیلومتری موشک های سپاه پاسداران، کمی در مورد سپاه از قوه ی تعقل گرایی ‌و ادب استفاده نماید.
اما در پایان لازم به ذکر است که بر اساس اظهارات ترامپ علیه برجام به تازه کاران و نابلدان عرصه ی سیاست ایالات متحده متذکر شویم که با توجه به تایید شورای امنیت و سازمان ملل، خروج آمریکا از برجام باعث تضعیف نقش سیاسی ایالات متحده در عرصه جهانی می شود که حمایت اتحادیه ی اروپا از برجام بعد از سخنرانی ترامپ نشان دهنده ی غیرقابل اعتماد بودن آن کشور میان متحدانش می باشد. لذا آن را بهتر می دانیم که آمریکا با حفظ حدود خود در عرصه ی بین المللی و با تمکین از مقررات و معاهدات و موافقتنامه ی سازمان ملل متحد و شورای امنیت، از باختن در عرصه ی سیاست خارجی خویش بویژه موضوع برجام اجتناب نماید.

والسلام علی من التبع الهدی
 انجمن اسلامی دانشجومعلمان پردیس شهید رجایی قزوین

تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶